Slapukų naudojimas

Slapukas – nedidelė teksto rinkmena, kuri yra išsaugoma Jūsų kompiuteryje ar mobiliajame įrenginyje kai Jūs apsilankote svetainėje. Slapukai naudojami tam, kad užtikrintų efektyvų svetainės veikimą ir teiktų informaciją svetainės savininkui. Jų pagalba tam tikram laiko periodui įsimenami Jūsų pasirinkimai ir nustatymai.
Mūsų tinklapyje naudojami šie slapukai:

  •  __stid ir __unam – šių slapukų pagalba stebima “paspaudimų srauto” veikla, pvz. peržiūrėti tinklalapiai, laikas, praleistas kiekviename puslapyje ir pan.
  •  _gid ir _ga – šie slapukai naudojami statistinei informacijai apie interneto svetainės lankomumą rinkti. Gauti duomenys naudojami rengti ataskaitoms ir internetinės svetainės tobulinimui.
  • pll_language – slapukas, išsaugantis vartotojo pasirinktą svetainės kalbą.

Slapukų saugojimą galite valdyti ir juos ištrinti kada panorėję. Tačiau ištrynus slapukus gali sutrikti tam tikros svetainės funkcijos ir apsilankymas tapti neefektyvus.
Slapukus apriboti ar visai užblokuoti galite per naršyklės nustatymus. Daugumoje naršyklių galimi nustatymai, kurie automatiškai apsaugo nuo bet kokio slapukų diegimo, taip pat galite pasirinkti, kad prieš diegiant slapuką naršyklė apie tai praneštų. Svarbu žinoti, jog sustabdžius slapukų išsaugojimą dauguma svetainių veiks netinkamai.